כניסת לקוחות

התחבר לחשבון שלך

שם משתמש / ת.ז *
סיסמה *
זכור אותי
-A A+

תכנון פרישה

תכנון פרישה

ארגונים רבים ניצבים לעיתים בפני דילמה קשה בין הצורך לנקוט צעדים שיבטיחו את הישרדות הארגון וצמיחתו, לבין האילוץ להקטנת עלויות, המחייב פרידה מעובדים. 
בתהליך פרישה, מצפים בהנהלת הארגון מהעובד לנקוט יוזמה ולקבל החלטה. 

בתהליך כזה יפרשו רק העובדים שממילא התכוונו לפרוש והמתינו בסבלנות לתנאים מועדפים. עובדים שלא התכוונו לפרוש לא ינקטו יוזמה, ויעדיפו לשמור על מקור היציבות.

בפרישה מוקדמת, גם הדרך חשובה.

כדי לקיים תהליך פרישה אנושי ומכובד, עדיף להפעיל תהליך פנים ארגוני, שיעניק לעובדים הזדמנות להבין ולקבל החלטה נכונה, בה כל הצדדים יצאו מרוצים. 
קיום תהליך כזה הינו אינטרס ברור של ארגון, המעוניין לשמור על תהליך פרישה שאינו מפריע לעבודה השוטפת, ועל שביעות הרצון של העובדים. 
אחד הכללים ההכרחיים והחשובים ביותר בתהליך כזה הוא העברת היוזמה מהעובד למומחה חיצוני אובייקטיבי ודיסקרטי.

בנפיט. הגוף המוביל בישראל בליווי תוכניות פרישה מוקדמת.

אנחנו בבנפיט מתמחים בסיוע לארגונים בגיבוש תוכניות פרישה מוקדמת ובמתן פתרונות תפעול לתהליכי פרישה, כמו גם בתהליכים של פרישה שלא מרצון (כמו פיטורים או גיל פרישה כחוק). למעלה מ-20 שנה אנו מעורבים במרבית הסדרי הפרישה מרצון, שבוצעו ועודם מבוצעים במשק הישראלי, בכללם: בנקים (לאומי, הפועלים, דיסקונט, אגוד, הבינלאומי וטפחות), מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב, מכבי שרותי בריאות, תנובה, אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בן גוריון, מכון התקנים, קק"ל, תעשיה אווירית, אי.סי.אי, טלרד, I.B.M ועוד. 

ליווי אישי, מקצועי וצמוד לכל תהליך הפרישה. 

בנפיט מלווה את תהליך הפרישה לכל אורכו, החל מהגדרת הצורך והתאמת התכנית לצרכי הארגון ואופיו, דרך בניית תוכניות הפרישה עם ההנהלה, ושיווק התוכנית בארגון למנהלים ולעובדים ועד קיום הפגישות האישיות וליווי העובד שהחליט לפרוש, כולל מימוש ההסדרים מול רשויות המס. (ניתן כמובן להיעזר בשירותי בנפיט גם בחלק מהשירותים בלבד). 

לצורך מתן השירות, אנו מפעילים צוות של מומחים פנסיונים, בעלי ניסיון עשיר בסיוע לעובדים בקבלת החלטות הקשורות לפרישה, כמו גם מערכות מחשב תומכות החלטה ייחודיות, המסייעות לעובד להבין את החלופות למימוש הפרישה, שיקולי המס וכל ההיבטים הכספיים והפנסיוניים של ההחלטה. 

המומחים של בנפיט נפגשים עם כל אחד מהעובדים באופן דיסקרטי, מציגים בפניו את הצעת הפרישה האישית ומסייעים לו לקבל את ההחלטה הנכונה מבחינתו. 

האובייקטיביות והמומחיות שלנו עושים את ההבדל. 

מבחינת העובדים, בנפיט מהווה גורם חיצוני אמין, דיסקרטי ובלתי תלוי, המגביר את תחושת האמון שלהם. כאשר מספקים לעובדים את הכלים לקבלת ההחלטה ומלווים אותם תוך התמודדות עם המתח והחרדה הטבעיים, כל הארגון עובר את התהליך בצורה מסודרת ויעילה. 
המסר המועבר לעובדים הפורשים ולעובדים שנשארים הוא שניתן לשמור על יחסי עבודה תקינים לאורך כל תהליך העסקת העובד וגם לאחריו, בשקט נפשי. 

בנפיט פיתחה מתודולוגיה מובנית ייחודית, ליישום תכניות לפרישה מרצון. מתודולוגיה זו מצליחה כיום לזכות בתמיכתם של ארגוני העובדים. כמעסיק, ודאי תרצה לדעת מהם הפרמטרים שיש לקחת בחשבון להצלחה במבצעי פרישה מרצון.

רוצה לדעת כיצד בנפיט סייעה בתהליך של פרישה מוקדמת בארגון גדול? 

העובדה שבנפיט היא חברה חיצונית מאפשרת לנו לרכוש את אמונם של העובדים. הניסיון והמומחיות שלנו בתחום הפרישה המוקדמת מסייעים לעובדים בתהליך הפרישה, לשביעות רצונם של כל הצדדים.