כניסת לקוחות

התחבר לחשבון שלך

שם משתמש / ת.ז *
סיסמה *
זכור אותי
-A A+

דוגמא שכדאי לקחת מהמומחים לביטוח פנסיוני

אחד המפעלים הגדולים בארץ, המונה למעלה מ-10,000 עובדים, החליט לבחון מחדש את הסדרי הפנסיה הנהוגים בארגון.

אחד המניעים לכך היה שינוי החקיקה בכל הנוגע להסדרי הביטוח הפנסיוני בישראל, הכולל: החלת התקנון האחיד על קרנות הפנסיה הוותיקות, דחיית גיל הפרישה, מכירת השליטה בקרנות הפנסיה החדשות לחברות ביטוח, יישום המלצות ועדת בכר וכד'.

כך עושים זאת נכון.

בשלב הראשון, גיבש צוות משותף של ההנהלה, ארגון העובדים, בנפיט וגורמים נוספים, הסכם קיבוצי חדש, אשר עקרונותיו הותאמו לשינויים בהסדרי הביטוח הפנסיוני.
הוחלט לאפשר לכל עובד לבחון את המסלול הפנסיוני בו הוא נמצא מול אפשרויות נוספות שגובשו, ולהתאימו לצרכיו והעדפותיו האישיות.

בשלב השני, רצינו להבטיח שיהיה בידי העובדים המידע הדרוש לקבלת ההחלטה. לשם כך, הופעל מערך הסברה אישי, במסגרתו נשלחו לכל העובדים תדפיסים אישיים בצירוף אוגדן מפורט.

התדפיסים כללו את הפרטים האישיים של כל עובד ועובד והציגו בצורה ידידותית ובהירה השוואה בין המסלולים השונים. ההשוואה כללה פירוט של הסכומים להם יהיו זכאים העובד ומשפחתו במצבים שונים (פרישה לגמלאות, נכות, שארים וכד'), בכפוף להנחות בסיס שהוגדרו מראש.


בשלב השלישי, בתקופה של 4 חודשים, התקיימו פגישות הסברה עם אותם עובדים, שבנוסף לתדפיס היו מעוניינים גם בפגישת הסבר פנים אל פנים.


התוצאה השתלמה לכולם: כל עובד קיבל כלים לקבל החלטה מושכלת בנושא מורכב כמו פנסיה, ובחר את מסלול הביטוח המתאים ביותר עבורו.

צרו קשר

loader-gif
תודה על פנייתך!!